Latest News
Calendar
« Sep Oct 2018
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Oct 2, 2018
1 Redeemer
2 at Niagara
Final
Youngs Sportsplex
1 George Brown
1 at U of T Mississauga
Final
0 Loyalist
2 at Fleming
Final
0 Redeemer
4 at Niagara
Final
Youngs Sportsplex
Oct 3, 2018
2 Algonquin
2 at St. Lawrence
Final
0 Sheridan
2 at Humber
Final
Soccer Centre
2 Sheridan
2 at Humber
Final
Soccer Centre
0 George Brown
0 at U of T Mississauga
Final
11 Algonquin
0 at St. Lawrence
Final
7 Durham
5 at Seneca
Final - 7 innings
Seneca Fields
10 Durham
1 at Seneca
Final - 7 innings
Seneca Fields
6 Durham
1 at George Brown
Final - 7 innings
Christie Pits Park
8 Durham
4 at George Brown
Final
Christie Pits Park
Oct 4, 2018
0 Lambton
5 at St. Clair
Final
Libro Centre
0 Centennial
5 at Durham
Final
Vaso's Field
3 Fanshawe
0 vs. Mohawk
@ Redeemer
Final
Royals Soccer Complex
3 Seneca
0 at Fleming
Final
0 Lambton
5 at St. Clair
Final
Libro Centre
3 Fanshawe
0 vs. Mohawk
@ Redeemer
Royals Soccer Complex
2 Seneca
0 at Fleming
Final
2 Centennial
2 at Durham
Final
Vaso's Field
43 Seneca
19 at Conestoga
Final
Bill Struck, Riverside Pk, Cambridge
17 Sheridan
50 at Georgian
Final
J.C. Massie Field - Barrie Campus
Oct 5, 2018
2 Conestoga
2 at U of T Mississauga
Final
0 Loyalist
4 at Algonquin
Final
1 Conestoga
1 at U of T Mississauga
Final
16 Humber
2 at Conestoga
Final - 7 innings
Budd Park, Diamond #1
0 Seneca
2 at Mohawk
Final - 7 innings
Mohawk Sports Park Diamond 1
7 Humber
0 at Conestoga
Final - 7 innings
Budd Park, Diamond #1
9 Seneca
6 at Mohawk
Final - 8 innings
Mohawk Sports Park Diamond 1
4 George Brown
7 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
1 Seneca
5 at Durham
Final
Kinsmen Stadium
0 St. Clair
2 at Fanshawe
Final - 7 innings
Labatt Park
1 George Brown
8 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
8 Seneca
14 at Durham
Final
Kinsmen Stadium
4 St. Clair
0 at Fanshawe
Final - 7 innings
Labatt Park
35 Algonquin
8 at St. Lawrence
Final
SLC Kingston North Field
34 Fleming
68 at Durham
Final
Viking Rugby Club
Oct 6, 2018
0 Cambrian
2 at Sheridan
Final
1 Cambrian
1 at Sheridan
Final
Oct 9, 2018
1 U of T Mississauga
3 at Sheridan
Final
1 Niagara
2 at Fanshawe
Final
Oct 10, 2018
1 Niagara
4 at Fanshawe
Final
0 Lambton
3 at Redeemer
Final
0 Centennial
8 at Seneca
Final
0 Conestoga
5 at Humber
Final
Soccer Centre
0 Loyalist
4 at St. Lawrence
Final
0 U of T Mississauga
7 at Sheridan
Final
0 Conestoga
3 at Humber
Final
Soccer Centre
0 Lambton
4 at Redeemer
Final
2 Centennial
0 at Seneca
Final
6 Conestoga
10 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
3 Mohawk
12 at Fanshawe
Final - 7 innings
Stronach Park
2 Conestoga
3 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
2 Mohawk
8 at Fanshawe
Final - 7 innings
Stronach Park
7 George Brown
3 at Seneca
Final - 7 innings
Bishops Cross
6 Fanshawe
9 at St. Clair
Final - 7 innings
Bert Lacasse Park
6 George Brown
5 at Seneca
Final - 7 innings
Bishops Cross
0 Fanshawe
10 at St. Clair
Final - 6 innings
Bert Lacasse Park
28 Mohawk
52 at Conestoga
Final
Bill Struck, Riverside Pk, Cambridge
31 St. Lawrence
0 at Loyalist
Final
Loyalist Upper Field
Oct 11, 2018
0 Loyalist
5 at Durham
Final
Vaso's Field
38 Sheridan
43 at Seneca
Final
Fletcher's Field
Oct 12, 2018
1 Mohawk
0 at St. Clair
Final
Libro Centre
0 Fleming
2 at Algonquin
Final
4 Humber
0 at George Brown
Final
Esther Shiner
1 Mohawk
2 at St. Clair
Final
Libro Centre
0 Fleming
3 at Algonquin
Final
3 Humber
1 at George Brown
Final
Esther Shiner
6 St. Clair
2 at Conestoga
Final
Budd Park, Diamond #1
11 Durham
5 at Mohawk
Final
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
0 Seneca
10 at Humber
Final - 5 innings
Connorvale Park
9 St. Clair
2 at Conestoga
Final
Budd Park, Diamond #1
2 Seneca
5 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
12 Durham
0 at Mohawk
Final - 5 innings
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
15 Durham
1 at Seneca
Final
Bishops Cross
2 Durham
5 at Seneca
Final
Bishops Cross
Oct 13, 2018
1 Conestoga
2 at Cambrian
Final
1 Redeemer
4 at Fanshawe
Final
2 Mohawk
0 at Lambton
Final
3 Seneca
0 at Algonquin
Final
3 Fleming
1 at St. Lawrence
Final
Tindall Field (Queens Campus)
0 Redeemer
9 at Fanshawe
Final
1 Conestoga
1 at Cambrian
Final
3 Mohawk
0 at Lambton
Final
0 Seneca
5 at Algonquin
Final
0 Fleming
3 at St. Lawrence
Final
Tindall Field (Queens Campus)
12 St. Clair
4 at Mohawk
Final - 7 innings
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
17 St. Clair
7 at Mohawk
Final - 5 innings
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
26 Seneca
10 vs. Fleming
@ Fleming College
Final
Crossover
12 Conestoga
15 vs. St. Lawrence
@ Fleming College
Final
Crossover
43 Humber
0 vs. Loyalist
@ Fleming Artificial Fields
Final
East/West Crossover
19 Sheridan
15 vs. Durham
@ Fleming College
Final
Crossover
5 Seneca
19 vs. Algonquin
@ Fleming College
Final
Crossover
7 Conestoga
10 vs. Fleming
@ Fleming College
Final
Crossover
12 Humber
10 vs. St. Lawrence
@ Fleming Artificial Fields
Final
East/West Crossover
14 Sheridan
30 vs. Loyalist
@ Fleming College
Final
Crossover
32 Seneca
5 vs. Durham
@ Fleming College
Final
Crossover
0 Conestoga
43 vs. Algonquin
@ Fleming College
Final
Crossover
19 Algonquin
36 at Durham
Final
Viking Rugby Club
Oct 14, 2018
0 U of T Mississauga
0 at Cambrian
Final
2 Centennial
1 at Loyalist
Final
2 Seneca
0 at St. Lawrence
Final
1 St. Clair
2 at Niagara
Final
Youngs Sportsplex
6 U of T Mississauga
0 at Cambrian
Final
1 Seneca
0 at St. Lawrence
Final
0 St. Clair
2 at Niagara
Final
Youngs Sportsplex
2 Fanshawe
7 at St. Clair
Final
Mic Mac Park Little League #2
9 Fanshawe
4 at St. Clair
Final - 7 innings
Mic Mac Park Little League #2
1 Seneca
9 at Humber
Final - 7 innings
Connorvale Park
0 Seneca
14 at Humber
Final - 5 innings
Connorvale Park
10 Algonquin
7 vs. Humber
@ Fleming Artificial Fields
Final
East/West Crossover
26 St. Lawrence
0 vs. Sheridan
@ Fleming College
Final
Crossover
33 Loyalist
5 vs. Seneca
@ Fleming College
Final
Crossover
19 Durham
12 vs. Conestoga
@ Fleming College
Final
Crossover
10 Fleming
14 vs. Humber
@ Fleming Artificial Fields
Final
East/West Crossover
36 Algonquin
5 vs. Sheridan
@ Fleming College
Final
Crossover
10 St. Lawrence
15 vs. Seneca
@ Fleming College
Final
Crossover
29 Loyalist
0 vs. Conestoga
@ Fleming College
Final
Crossover
5 Durham
45 vs. Humber
@ Fleming Artificial Fields
Final
East/West Crossover
22 Fleming
7 vs. Sheridan
@ Fleming College
Final
Crossover
10 Conestoga
99 at Georgian
Final
J.C. Massie Field - Barrie Campus
36 St. Lawrence
24 at Fleming
Final
Fleming Sports Complex
Oct 15, 2018
15 Conestoga
8 at Mohawk
Final
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
12 Conestoga
8 at Mohawk
Final
Mohawk Sports Park ? Diamond 1
Oct 16, 2018
5 Humber
0 at Sheridan
Final
1 George Brown
0 at Conestoga
Final
Budd Park Field #1
2 St. Lawrence
0 at Loyalist
Final
4 George Brown
1 at Conestoga
Final
Budd Park Field #1
Oct 17, 2018
2 Fleming
3 at Centennial
Final
1 Durham
0 at Seneca
Final
1 Humber
1 at Sheridan
Final
2 Durham
0 at Seneca
Final
2 Fleming
5 at Centennial
Final
17 Mohawk
64 at Seneca
Final
Fletcher's Field
81 Durham
5 at Loyalist
Final
Loyalist Upper Field
0 Conestoga
0 at Lambton
Start of 1st
52 Conestoga
62 at Lambton
Final
Oct 19, 2018
Fanshawe
vs. St. Clair
@ Conestoga College (Kitchener, ON)
11:00 AM
OCAA Championship - Game 1
Humber
vs. Durham
@ Conestoga College (Kitchener, ON)
1:00 PM
OCAA Championship - Game 2
Seneca
at Georgian
6:00 PM
Fleming
at George Brown
6:00 PM
La Cite
at Loyalist
6:00 PM
Fanshawe
vs. Humber
@ Durham College (Oshawa, ON)
11:00 AM
OCAA Championship - Game 1
Durham
vs. St. Clair
@ Durham College (Oshawa, ON)
1:30 PM
OCAA Championship - Game 2
La Cite
at Loyalist
8:00 PM
Fleming
at George Brown
8:00 PM
Seneca
at Georgian
8:00 PM
Fleming
at Centennial
7:00 PM
Durham
at St. Lawrence
8:00 PM
Georgian
at Seneca
8:00 PM
Redeemer
at Niagara
8:00 PM
Humber
at Fanshawe
8:00 PM
Georgian
at Seneca
6:00 PM
Durham
at St. Lawrence
6:00 PM
Humber
at Fanshawe
6:00 PM
Redeemer
at Niagara
6:00 PM
Oct 20, 2018
George Brown
at Niagara
1:30 PM
Game B
St. Clair
at Sheridan
2:30 PM
Game A
Algonquin
at Mohawk
2:30 PM
Game C
U of T Mississauga
at Redeemer
12:00 PM
Game D
Seneca
at Niagara
3:30 PM
Game A
St. Clair
at Durham
6:00 PM
Game B
Sheridan
at Centennial
6:00 PM
Game C
Algonquin
at Canadore
1:00 PM
Durham
at Centennial
1:00 PM
Fanshawe
at Niagara
1:00 PM
Sheridan
at Mohawk
1:00 PM
St. Clair
at Redeemer
2:00 PM
Durham
at Centennial
3:00 PM
Algonquin
at Canadore
3:00 PM
Fanshawe
at Niagara
3:00 PM
Sheridan
at Mohawk
3:00 PM
St. Clair
at Redeemer
4:00 PM
Mohawk
at U of T Mississauga
3:00 PM
Loyalist
at George Brown
6:00 PM
St. Clair
at Sheridan
6:00 PM
Mohawk
at U of T Mississauga
1:00 PM
Loyalist
at George Brown
4:00 PM
Casa Loma
St. Clair
at Sheridan
4:00 PM
St. Lawrence
vs. Loyalist
@ Loyalist College Upper Pitch
9:00 AM
Fleming
vs. Algonquin
@ Loyalist College Upper Pitch
9:30 AM
Conestoga
vs. Seneca
@ Seneca College
10:00 AM
Sheridan
vs. Humber
@ Seneca College
10:30 AM
Durham
vs. St. Lawrence
@ Loyalist College Upper Pitch
10:30 AM
Fleming
vs. Loyalist
@ Loyalist College Upper Pitch
11:00 AM
Sheridan
vs. Conestoga
@ Seneca College
12:00 PM
Durham
vs. Algonquin
@ Loyalist College Upper Pitch
12:00 PM
Humber
at Seneca
12:30 PM
St. Lawrence
vs. Fleming
@ Loyalist College Upper Pitch
12:30 PM
Durham
vs. Loyalist
@ Loyalist College Upper Pitch
1:30 PM
Conestoga
vs. Humber
@ Seneca College
2:00 PM
Algonquin
vs. St. Lawrence
@ Loyalist College Upper Pitch
2:00 PM
Sheridan
vs. Seneca
@ West Tournament
2:30 PM
Durham
vs. Fleming
@ Loyalist College Upper Pitch
3:00 PM
Algonquin
vs. Loyalist
@ Loyalist College Upper Pitch
3:30 PM
Georgian
at Sheridan
12:00 PM
Trafalgar
Oct 21, 2018
Fleming
at Cambrian
12:00 PM
Game D
Loyalist
at Algonquin
1:00 PM
Twin Elm Rugby Park
Conestoga
at Mohawk
1:00 PM
Mohawk Sports Park ? Field 1
Oct 23, 2018
Georgian
at Centennial
6:00 PM
Seneca
at George Brown
6:00 PM
Georgian
at Centennial
8:00 PM
Seneca
at George Brown
8:00 PM
Oct 24, 2018
St. Lawrence
at Fleming
7:00 PM
La Cite
at Algonquin
7:00 PM
Redeemer
at U of T Mississauga
8:00 PM
Durham
at Georgian
8:00 PM
Niagara
at Conestoga
8:00 PM
Lambton
at Fanshawe
8:00 PM
Redeemer
at U of T Mississauga
6:00 PM
Durham
at Georgian
6:00 PM
Niagara
at Conestoga
6:00 PM
Lambton
at Fanshawe
6:00 PM
Fleming
at Algonquin
7:00 PM
U of Ottawa Matt Anthony Field
Niagara
at Conestoga
6:00 PM
Redeemer
at Humber
6:00 PM
Niagara
at Conestoga
8:00 PM
Redeemer
at Humber
8:00 PM
Seneca
at Centennial
8:00 PM
Seneca
at Centennial
6:00 PM
Loyalist
at Georgian
6:00 PM
Mohawk
at St. Clair
6:00 PM
Loyalist
at Georgian
8:00 PM
Mohawk
at St. Clair
8:00 PM
George Brown
at Algonquin
8:00 PM
Humber
at Mohawk
8:00 PM
George Brown
at Algonquin
6:00 PM
Humber
at Mohawk
6:00 PM
Loyalist
at Canadore
1:00 PM
Mohawk
at Fanshawe
1:00 PM
La Cite
at Fleming
2:00 PM
Algonquin
at Durham
6:00 PM
Sheridan
at Cambrian
6:00 PM
Loyalist
at Canadore
3:00 PM
Mohawk
at Fanshawe
3:00 PM
La Cite
at Fleming
4:00 PM
Algonquin
at Durham
8:00 PM
Sheridan
at Cambrian
8:00 PM
George Brown
at La Cite
3:00 PM
Fanshawe
at Conestoga
3:00 PM
Redeemer
at St. Clair
4:00 PM
Sault
at Sheridan
6:00 PM
Loyalist
at Georgian
6:00 PM
Fanshawe
at Conestoga
1:00 PM
Redeemer
at St. Clair
2:00 PM
George Brown
at Algonquin
2:00 PM
Sault
at Sheridan
4:00 PM
Loyalist
at Georgian
4:00 PM
Oct 28, 2018
Algonquin
at Fleming
1:00 PM
La Cite
at Durham
1:00 PM
Sheridan
at Boreal
1:00 PM
Algonquin
at Fleming
3:00 PM
La Cite
at Durham
3:00 PM
Sheridan
at Boreal
3:00 PM
Loyalist
at Canadore
3:00 PM
Sault
at Sheridan
3:00 PM
Sault
at Sheridan
1:00 PM
Oct 30, 2018
Fleming
at Seneca
7:00 PM
Centennial
at Durham
8:00 PM
Fanshawe
at Mohawk
8:00 PM
Centennial
at Durham
6:00 PM
Fanshawe
at Mohawk
6:00 PM
Oct 31, 2018
Centennial
at Seneca
6:00 PM
Fanshawe
at St. Clair
6:00 PM
Centennial
at Seneca
8:00 PM
Fanshawe
at St. Clair
8:00 PM
No events today
Video
In the Media
Rankings

Final 2017-18 OCAA Rankings


  Men's Singles
Gold Yuge Zeng, George Brown
Silver Sahil Sahil, Fanshawe
Bronze Alishan Shalwani, Centennial
   
  Women's Singles
Gold Ann Hoang, George Brown
Silver
Riley Hogan, Fanshawe
Bronze Rachel Wong, Toronto Mississauga
   

Men's Doubles
Gold
Cameron Lai/Darcy Schmidt, Humber
Silver Eric Kern/Ethan Zhao, Georgian
Bronze Alex Chao/Yang Jin, George Brown
   
  Women's Doubles
Gold Elizabeth Duong/Chloe Rowe, Humber
Silver Angeline Alviar/Yunji Kim, George Brown
Bronze Courtney Brewer/Michelle Kozlowskyj, Georgian
   
  Mixed Doubles
Gold Crystal Qu/Arpit Teneja, Humber
Silver Amy Ding/Mike Ra, George Brown
Bronze Lin Qi/Vinson Wong, Seneca
Athletes of the Week
Teams of the Week