2017-18 OCAA WOMEN'S BASKETBALL SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 20 Mohawk 70 Niagara 65 Final
  Conestoga * 50 Fanshawe 86 Final
  Algonquin * 64 Georgian 59 Final
Sat. 21 Seneca * 68 St. Lawrence (K) 56 Final
  Algonquin * 64 George Brown 80 Final
  U of T Mississauga * 77 Lambton 54 Final
Sun. 22 Humber 81 Conestoga 29 Final
Tue. 24 Centennial * 75 Durham 82 Final
Wed. 25 Niagara 77 U of T Mississauga 57 Final
Thu. 26 Fanshawe * 75 Sheridan 71 Final
Fri. 27 Seneca * 59 Georgian 34 Final
  George Brown * 81 St. Lawrence (K) 61 Final
  Conestoga * 69 Sault 40 Final
Sat. 28 Conestoga * 70 Sault 43 Final
  George Brown * 79 Loyalist 59 Final
  Humber * 103 Lambton 26 Final
  Northern Collegiate HS
  Durham * 92 Algonquin 49 Final
  Redeemer * 68 Mohawk 78 Final
Sun. 29 Humber * 95 St. Clair 59 Final
 
November
Thu. 2 Niagara 46 Fanshawe 64 Final
  Mohawk * 73 Sheridan 51 Final
Fri. 3 Georgian * 40 Loyalist 57 Final
  Sheridan 62 Conestoga 52 Final
  U of T Mississauga * 45 Mohawk 88 Final
  Lambton 47 Redeemer 74 Final
  Algonquin 41 Seneca 66 Final
Sat. 4 Algonquin * 36 Centennial 57 Final
  Georgian * 41 St. Lawrence (K) 62 Final
  Durham 78 Seneca 82 Final
  Sault 19 Humber 109 Final
  St. Clair 91 Redeemer 63 Final
Sun. 5 St. Clair 62 Niagara 82 Final
  Sault 22 Humber 93 Final
Tue. 7 Durham * 74 Georgian 46 Final
Wed. 8 Fanshawe * 76 Mohawk 77 Final
  Centennial * 64 George Brown 87 Final
  Redeemer 70 Conestoga 59 Final
  U of T Mississauga * 62 Sheridan 79 Final
Thu. 9 Lambton 39 Niagara 69 Final
Fri. 10 St. Lawrence (K) * 79 Algonquin 57 Final
  Durham * 59 Loyalist 76 Final
Sat. 11 Lambton * 37 Mohawk 87 Final
  Fanshawe 88 U of T Mississauga 54 Final
  Redeemer * 43 Humber 102 Final
  Sault 26 St. Clair 72 Final
Sun. 12 Sault * 22 St. Clair 85 Final
Tue. 14 George Brown * 76 Georgian 36 Final
  Loyalist * 52 Centennial 54 Final
Wed. 15 Niagara 74 Redeemer 70 Final
Thu. 16 Mohawk 63 Humber 92 Final
Fri. 17 Seneca 54 George Brown 74 Final
  Fanshawe 73 Sault 22 Final
  Conestoga 75 Lambton 63 Final
  St. Lawrence (K) 60 Durham 79 Final
Sat. 18 Fanshawe 71 Sault 24 Final
  Georgian 52 Algonquin 84 Final
  Conestoga 47 St. Clair 84 Final
  Sheridan 82 Lambton 62 Final
  Redeemer 72 U of T Mississauga 64 Final
Sun. 19 Loyalist 40 Seneca 63 Final
  Sheridan 64 St. Clair 70 Final
Tue. 21 George Brown   Durham   6:00 PM
Wed. 22 Niagara   Conestoga   6:00 PM
  Loyalist   Algonquin   6:00 PM
Thu. 23 Redeemer   Fanshawe   6:00 PM
  Humber   Sheridan   6:00 PM
  Centennial   Seneca   6:00 PM
Fri. 24 Mohawk   Sault   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   Durham   6:00 PM
Sat. 25 Mohawk   Sault   12:00 PM
  St. Lawrence (K)   Centennial   1:00 PM
  St. Clair   Lambton   2:00 PM
  Conestoga   U of T Mississauga   2:00 PM
  Seneca   George Brown   3:00 PM
Sun. 26 Fanshawe   Humber   1:00 PM
Tue. 28 Algonquin   Loyalist   6:00 PM
  Niagara   Sheridan   6:00 PM
Wed. 29 Centennial   Georgian   6:00 PM
  Seneca   Durham   6:00 PM
  U of T Mississauga   Humber   6:00 PM
  Mohawk   Conestoga   6:00 PM
Thu. 30 Lambton   Fanshawe   6:00 PM
 
December
Fri. 1 Loyalist   St. Lawrence (K)   6:00 PM
  Sheridan   Redeemer   6:00 PM
  Centennial   Algonquin   6:00 PM
  St. Clair   Mohawk   6:00 PM
  George Brown   Durham   7:00 PM
Sat. 2 Lambton   U of T Mississauga   2:00 PM
Fri. 8 Humber   Niagara   6:00 PM
 
January
Wed. 10 Fanshawe   Niagara   6:00 PM
Thu. 11 Redeemer   Lambton   6:00 PM
  Conestoga   Sheridan   6:00 PM
Fri. 12 Centennial   Loyalist   6:00 PM
  U of T Mississauga   Niagara   6:00 PM
  Mohawk   St. Clair   6:00 PM
  Durham   Seneca   6:00 PM
Sat. 13 Conestoga   Humber   1:00 PM
  Mohawk   Lambton   1:00 PM
  Centennial   St. Lawrence (K)   1:00 PM
Sun. 14 U of T Mississauga   St. Clair   2:00 PM
Tue. 16 Durham   George Brown   6:00 PM
Wed. 17 Georgian   Centennial   6:00 PM
Thu. 18 Niagara   Mohawk   6:00 PM
Fri. 19 Fanshawe   Redeemer   6:00 PM
  Lambton   Humber   6:00 PM
Sat. 20 Seneca   Centennial   1:00 PM
  Redeemer   Niagara   1:00 PM
  George Brown   St. Lawrence (K)   2:00 PM
  Sheridan   Sault   6:00 PM
  Algonquin   Loyalist   6:00 PM
Sun. 21 Algonquin   St. Lawrence (K)   12:00 PM
  St. Clair   U of T Mississauga   12:00 PM
  Sheridan   Sault   1:00 PM
Tue. 23 George Brown   Seneca   6:00 PM
Wed. 24 Conestoga   Niagara   6:00 PM
  Fanshawe   St. Clair   6:00 PM
  Loyalist   Durham   6:00 PM
Thu. 25 Sheridan   Humber   6:00 PM
Fri. 26 Loyalist   Centennial   6:00 PM
  Georgian   Algonquin   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   Seneca   6:00 PM
Sat. 27 Sault   U of T Mississauga   2:00 PM
  Lambton   Sheridan   4:00 PM
  George Brown   Algonquin   4:00 PM
  Mohawk   Fanshawe   5:00 PM
  Redeemer   St. Clair   6:00 PM
Sun. 28 Sault   U of T Mississauga   12:00 PM
Tue. 30 Georgian   Centennial   6:00 PM
  Humber   Mohawk   6:00 PM
  Lambton   Conestoga   6:00 PM
Wed. 31 U of T Mississauga   Redeemer   6:00 PM
  Sheridan   Niagara   6:00 PM
 
February
Fri. 2 Durham   St. Lawrence (K)   6:00 PM
  Seneca   Algonquin   6:00 PM
  U of T Mississauga   Fanshawe   6:00 PM
Sat. 3 Redeemer   Sheridan   4:00 PM
  St. Clair   Conestoga   5:00 PM
  Niagara   Humber   6:00 PM
  Centennial   Algonquin   6:00 PM
  Lambton   Sault   6:00 PM
Sun. 4 Lambton   Sault   1:00 PM
Tue. 6 Georgian   Durham   6:00 PM
Wed. 7 St. Clair   Fanshawe   6:00 PM
  Conestoga   Mohawk   6:00 PM
  Humber   U of T Mississauga   6:00 PM
  George Brown   Centennial   6:00 PM
Fri. 9 Loyalist   Georgian   6:00 PM
  Sault   Redeemer   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   George Brown   6:00 PM
Sat. 10 Sault   Redeemer   12:00 PM
  St. Lawrence (K)   Seneca   12:00 PM
  Loyalist   Georgian   1:00 PM
  Niagara   Lambton   2:00 PM
  Sheridan   Mohawk   4:00 PM
  Humber   Fanshawe   6:00 PM
Sun. 11 Niagara   St. Clair   1:00 PM
Tue. 13 Fanshawe   Conestoga   6:00 PM
Wed. 14 Sheridan   U of T Mississauga   6:00 PM
  Georgian   George Brown   6:00 PM
Fri. 16 Conestoga   Redeemer   6:00 PM
  Sault   Niagara   6:00 PM
Sat. 17 Sault   Niagara   1:00 PM
  St. Lawrence (K)   Georgian   1:00 PM
  U of T Mississauga   Conestoga   1:00 PM
  Fanshawe   Lambton   2:00 PM
  Loyalist   George Brown   4:00 PM
  St. Clair   Humber   6:00 PM
  Algonquin   Durham   6:00 PM
  Mohawk   Redeemer   6:00 PM
Sun. 18 Seneca   Loyalist   1:00 PM
  St. Clair   Sheridan   1:00 PM
Tue. 20 Durham   Centennial   6:00 PM
Wed. 21 Humber   Redeemer   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   Loyalist   6:00 PM
  Georgian   Seneca   6:00 PM
  Sheridan   Fanshawe   6:00 PM
  Mohawk   U of T Mississauga   6:00 PM
  Lambton   St. Clair   6:00 PM
* Conference