2018-19 OCAA MEN'S BASKETBALL SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
October
Thu. 18 Conestoga * 89 Lambton 96 Final
Fri. 19 Fleming * 66 Centennial 86 Final
  Durham * 83 St. Lawrence 72 Final
  Georgian * 56 Seneca 106 Final
  Redeemer * 93 Niagara 108 Final
  Humber * 96 Fanshawe 70 Final
Sat. 20 Mohawk * 96 U of T Mississauga 93 Final
  Loyalist * 72 George Brown 85 Final
  St. Clair * 108 Sheridan 119 Final
Wed. 24 St. Lawrence * 63 Fleming 86 Final
  La Cite * 83 Algonquin 107 Final
  Durham * 63 Georgian 69 Final
  Redeemer * 102 U of T Mississauga 96 Final
  Niagara * 91 Conestoga 75 Final
  Lambton * 78 Fanshawe 92 Final
Thu. 25 Seneca * 71 Centennial 72 Final
Fri. 26 George Brown * 90 Algonquin 69 Final
  Humber * 109 Mohawk 74 Final
Sat. 27 Fanshawe * 77 Conestoga 67 Final
  George Brown * 94 La Cite 66 Final
  Redeemer * 71 St. Clair 99 Final
  Sault * 65 Sheridan 127 Final
  Loyalist * 94 Georgian 47 Final
Sun. 28 Loyalist * 69 Canadore 71 Final
  Sault * 60 Sheridan 134 Final
Tue. 30 Fleming * 58 Seneca 110 Final
  Centennial * 81 Durham 75 Final
  Fanshawe * 86 Mohawk 84 Final
 
November
Thu. 1 Humber * 94 Niagara 81 Final
  Blue & White Game
Fri. 2 Canadore * 84 Georgian 87 Final
  La Cite * 71 St. Lawrence 94 Final
  Algonquin * 64 Loyalist 73 Final
  Durham * 45 Seneca 107 Final
  Newnham Campus
  Sheridan * 109 Redeemer 112 Final
Sat. 3 Canadore * 70 George Brown 99 Final
  La Cite * 84 Loyalist 106 Final
  Algonquin * 80 St. Lawrence 67 Final
  Lambton * 96 Humber 102 Final
  Conestoga * 70 St. Clair 94 Final
  Niagara * 105 Mohawk 90 Final
  U of T Mississauga * 86 Sault 69 Final
Sun. 4 U of T Mississauga * 90 Sault 59 Final
Tue. 6 Georgian * 58 George Brown 102 Final
  St. Clair * 54 Fanshawe 79 Final
Wed. 7 Sheridan * 78 Humber 81 Final
Thu. 8 U of T Mississauga * 64 Niagara 89 Final
  Centennial * 85 Georgian 90 Final
Fri. 9 Seneca * 90 Canadore 73 Final
  Durham * 78 Algonquin 83 Final
  Conestoga * 69 Mohawk 90 Final
Sat. 10 Durham * 90 La Cite 75 Final
  St. Lawrence * 67 George Brown 112 Final
  St. James Campus
  Centennial * 64 Canadore 71 Final
  Sheridan * 110 U of T Mississauga 89 Final
  Fanshawe * 69 Redeemer 77 Final
  Fleming * 71 Algonquin 75 Final
  Sault * 42 Lambton 104 Final
Sun. 11 Fleming * 80 La Cite 73 Final
  Sault * 62 Lambton 107 Final
Tue. 13 George Brown * 70 Seneca 73 Final
Wed. 14 Humber * 85 Conestoga 69 Final
Thu. 15 St. Lawrence * 77 Loyalist 82 Final
Fri. 16 Mohawk * 122 St. Clair 115 Final - 2OT
  Fanshawe * 85 Sheridan 87 Final
  Redeemer * 90 Sault 60 Final
  Niagara * 100 Lambton 93 Final
Sat. 17 Georgian * 72 Fleming 70 Final
  Niagara * 101 St. Clair 108 Final
  Redeemer * 98 Sault 39 Final
  Mohawk * 85 Lambton 104 Final
  George Brown * 67 Centennial 60 Final
Sun. 18 U of T Mississauga * 99 Conestoga 93 Final
Tue. 20 Fleming * 55 Durham 67 Final
Wed. 21 Humber * 91 U of T Mississauga 77 Final
  St. Clair * 78 Lambton 98 Final
Fri. 23 Centennial * 74 St. Lawrence 73 Final
  Seneca * 84 Loyalist 77 Final
  Georgian * 64 Algonquin 73 Final
Sat. 24 Georgian * 87 La Cite 100 Final
  Centennial * 79 Loyalist 100 Final
  Seneca * 90 St. Lawrence 62 Final
  U of T Mississauga * 74 Fanshawe 88 Final
  Lambton * 97 Sheridan 101 Final
  Canadore * 53 Durham 66 Final
  Niagara * 111 Sault 41 Final
  Conestoga * 85 Redeemer 98 Final
Sun. 25 Canadore * 84 Fleming 81 Final
  Niagara * 116 Sault 45 Final
Tue. 27 La Cite * 73 Canadore 93 Final
  @ La Cite, Main Campus
  Mohawk * 93 Sheridan 118 Final
Wed. 28 Algonquin * 98 Canadore 90 Final
  @ Algonquin, Woodroffe Campus
  Durham * 44 George Brown 81 Final
  Redeemer * 87 Humber 92 Final
Fri. 30 Loyalist * ^ 79 Fleming 87 Final
  @ Fleming
  La Cite * 65 Centennial 85 Final
  Algonquin * 82 Seneca 72 Final
  St. Lawrence * 79 Georgian 83 Final - OT
  Fanshawe * 89 Niagara 88 Final
 
December
Sat. 1 La Cite * 60 Seneca 101 Final
  Sheridan * 96 Conestoga 77 Final
  Algonquin * 69 Centennial 86 Final
  St. Lawrence * 86 Canadore 104 Final
  Lambton * 78 U of T Mississauga 65 Final
  St. Clair * 71 Humber 100 Final
Sun. 2 St. Clair * 85 U of T Mississauga 78 Final
Tue. 4 George Brown * 105 Fleming 62 Final
  Loyalist * 62 Durham 63 Final
  Redeemer * 93 Mohawk 85 Final
Wed. 5 Conestoga * 67 Fanshawe 91 Final
Thu. 6 Sheridan * 95 Niagara 110 Final
Fri. 7 Lambton * 69 Redeemer 94 Final
 
January
Fri. 11 Durham * 68 Fleming 56 Final
  Seneca * 90 Algonquin 52 Final
  Centennial * 73 George Brown 79 Final
  Georgian * 57 St. Lawrence 77 Final
  Niagara * 89 Redeemer 85 Final
Sat. 12 Seneca * 92 La Cite 58 Final
  Georgian * 64 Loyalist 85 Final
  Mohawk * 99 Conestoga 82 Final
  Canadore * 73 Algonquin 92 Final
  Humber * 96 St. Clair 86 Final
  Sheridan * 79 Lambton 76 Final
Sun. 13 Canadore * 83 La Cite 62 Final
  Sheridan * 104 St. Clair 95 Final
  Fanshawe * 79 U of T Mississauga 51 Final
  Humber * 100 Lambton 82 Final
Tue. 15 Loyalist * 79 Centennial 86 Final
  George Brown * 76 Durham 83 Final
Wed. 16 Algonquin * 80 La Cite 83 Final
  Redeemer * 76 Fanshawe 89 Final
  Lambton * 102 Conestoga 94 Final - OT
  U of T Mississauga * 97 Humber 120 Final
Fri. 18 Durham * 65 Centennial 45
4th - 05:41
  St. Lawrence * 48 Seneca 66
4th - 04:16
  King Campus
  Sault *   Mohawk   8:00 PM
Sat. 19 George Brown *   Canadore   1:00 PM
  Fleming *   Georgian   3:00 PM
  Sault *   Mohawk   3:00 PM
  Lambton *   Niagara   Postponed
  St. Clair *   Redeemer   5:00 PM
  Conestoga *   Sheridan   6:00 PM
Sun. 20 Fleming *   Canadore   1:00 PM
  Fanshawe *   Humber   3:00 PM
  St. Clair *   Niagara   3:00 PM
Tue. 22 Loyalist *   Seneca   8:00 PM
Wed. 23 Lambton *   St. Clair   8:00 PM
Thu. 24 Mohawk *   Redeemer   8:00 PM
  Conestoga *   Humber   8:00 PM
Fri. 25 La Cite *   Georgian   7:00 PM
  Fleming *   Loyalist   7:00 PM
  Canadore *   Centennial   7:00 PM
  St. Lawrence *   Durham   8:00 PM
  Algonquin *   George Brown   8:00 PM
  Mohawk *   Niagara   8:00 PM
Sat. 26 Canadore *   Seneca   1:00 PM
  St. Lawrence *   Centennial   3:00 PM
  La Cite *   George Brown   3:00 PM
  Algonquin *   Georgian   3:00 PM
  Sault *   Fanshawe   7:00 PM
  FALCONS FEST
  U of T Mississauga *   St. Clair   8:00 PM
Sun. 27 Sault *   Fanshawe   3:00 PM
  U of T Mississauga *   Lambton   3:00 PM
Tue. 29 Durham *   Loyalist   8:00 PM
  Niagara *   Sheridan   8:00 PM
Wed. 30 Seneca *   Fleming   7:00 PM
  Conestoga *   U of T Mississauga   8:00 PM
Thu. 31 Mohawk *   Fanshawe   8:00 PM
 
February
Fri. 1 Georgian *   Durham   8:00 PM
  George Brown *   Loyalist   8:00 PM
  Fleming *   St. Lawrence   8:00 PM
  Redeemer *   Lambton   8:00 PM
Sat. 2 George Brown *   St. Lawrence   3:00 PM
  St. Clair *   Mohawk   6:00 PM
  Centennial *   Algonquin   6:00 PM
  U of T Mississauga *   Sheridan   6:00 PM
  Humber *   Sault   8:00 PM
Sun. 3 St. Clair *   Conestoga   2:00 PM
  Centennial *   La Cite   2:00 PM
  Humber *   Sault   3:00 PM
Tue. 5 Fanshawe *   Lambton   7:00 PM
  Seneca *   Durham   8:00 PM
  Redeemer *   Sheridan   8:00 PM
  U of T Mississauga *   Mohawk   8:00 PM
Thu. 7 Centennial *   Fleming   7:00 PM
  Niagara *   Humber   8:00 PM
Fri. 8 Seneca *   Georgian   8:00 PM
  St. Lawrence *   Algonquin   8:00 PM
  Fanshawe *   St. Clair   8:00 PM
  Sheridan *   Mohawk   8:00 PM
Sat. 9 Durham *   Canadore   1:00 PM
  Humber *   Redeemer   2:00 PM
  St. Lawrence *   La Cite   3:00 PM
  Niagara *   U of T Mississauga   3:00 PM
  Loyalist *   Algonquin   6:00 PM
  Sault *   Conestoga   8:00 PM
Sun. 10 Georgian *   Canadore   1:00 PM
  Loyalist *   La Cite   3:00 PM
  Fleming *   George Brown   3:00 PM
  Sault *   Conestoga   3:00 PM
Tue. 12 Centennial *   Seneca   8:00 PM
Wed. 13 George Brown *   Georgian   8:00 PM
  Loyalist *   St. Lawrence   8:00 PM
  Mohawk *   Humber   8:00 PM
  Sheridan *   Fanshawe   8:00 PM
  U of T Mississauga *   Redeemer   8:00 PM
  Conestoga *   Niagara   8:00 PM
Fri. 15 Humber *   Sheridan   8:00 PM
Sat. 16 Georgian *   Centennial   3:00 PM
  Redeemer *   Conestoga   3:00 PM
  Algonquin *   Fleming   4:00 PM
  Seneca *   George Brown   6:00 PM
  Canadore *   St. Lawrence   6:00 PM
  La Cite *   Durham   6:00 PM
  Niagara *   Fanshawe   8:00 PM
  Lambton *   Mohawk   8:00 PM
  St. Clair *   Sault   8:00 PM
Sun. 17 Canadore *   Loyalist   1:00 PM
  La Cite *   Fleming   1:00 PM
  Algonquin *   Durham   3:00 PM
  St. Clair *   Sault   3:00 PM
* Conference
^ Division