2017 OCAA MEN'S SOCCER SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
September
Sat. 9 Niagara *   Fanshawe   2:00 PM
  London Campus
  Sheridan *   Cambrian   2:30 PM
  Campus Field
  George Brown *   Conestoga   3:00 PM
  Budd Park Field #1
  St. Lawrence (K) *   Centennial   3:15 PM
  AWC - Colts Pitch (Progress)
  Durham *   Algonquin   3:15 PM
  Thunder Yards
  Lambton *   Mohawk   4:00 PM
  Redeemer Outdoor Field
  Redeemer *   St. Clair   4:00 PM
  South Campus
Sun. 10 Humber *   U of T Mississauga   3:00 PM
  South Field
Tue. 12 Lambton *   St. Clair   5:00 PM
  South Campus
Wed. 13 Mohawk *   Niagara   6:00 PM
  Youngs Sportsplex
  Humber *   Conestoga   7:00 PM
  Riverside Park - Rogers Field
  Fanshawe *   Redeemer   8:00 PM
  North Field
  Fleming *   Centennial   8:15 PM
  AWC - Colts Pitch (Progress)
  U of T Mississauga *   George Brown   9:00 PM
  Birchmount Stadium
Fri. 15 Fleming *   Durham   8:15 PM
  Vaso's Field
Sat. 16 George Brown *   Sheridan   2:00 PM
  Trafalgar
  Humber *   Cambrian   2:30 PM
  Campus Field
  Durham *   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  John Machin Soccer Park
  Algonquin *   Seneca   3:15 PM
  Newnham Campus
  Fanshawe *   Mohawk   4:00 PM
  Redeemer Outdoor Field
Sun. 17 Conestoga *   Cambrian   2:30 PM
  Campus Field
  Algonquin *   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  John Machin Soccer Park
  Niagara *   St. Clair   4:00 PM
  South Campus
  Fleming *   Seneca   5:15 PM
  Newnham Campus
Tue. 19 Mohawk *   Redeemer   8:00 PM
  North Field
Wed. 20 Lambton *   Fanshawe   5:00 PM
  London Campus
  U of T Mississauga *   Humber   6:30 PM
  Soccer Centre
  Sheridan *   Conestoga   8:00 PM
  Budd Park Field #1
  Centennial *   Durham   8:15 PM
  Vaso's Field
  St. Lawrence (K) *   Algonquin   8:15 PM
  Thunder Yards
Fri. 22 St. Lawrence (K) *   Fleming   5:00 PM
  Fleming Sports Complex
  Seneca *   Durham   8:15 PM
  Vaso's Field
Sat. 23 Redeemer *   Fanshawe   2:00 PM
  London Campus
  Niagara *   Lambton   3:00 PM
  Main Campus
  Cambrian *   George Brown   3:00 PM
  Esther Shiner Stadium
  Algonquin *   Centennial   3:15 PM
  AWC - Colts Pitch (Progress)
  Mohawk *   St. Clair   4:00 PM
  South Campus
Sun. 24 Cambrian *   Sheridan   2:00 PM
  Trafalgar
  Conestoga *   U of T Mississauga   3:00 PM
  South Field
  Mohawk *   Lambton   3:00 PM
  Main Campus
Tue. 26 U of T Mississauga   Sheridan   4:30 PM
  Trafalgar
  Fanshawe *   Lambton   5:00 PM
  Main Campus
  Niagara *   Redeemer   8:00 PM
  North Field
Wed. 27 Centennial *   Seneca   8:15 PM
  Newnham Campus
  Humber *   George Brown   9:00 PM
  Birchmount
Fri. 29 St. Clair *   Redeemer   7:00 PM
  North Field
  Algonquin *   Durham   8:15 PM
  Vaso's Field
  Conestoga *   George Brown   8:30 PM
  Esther Shiner Stadium
Sat. 30 Cambrian *   U of T Mississauga   3:00 PM
  South Field
  Algonquin *   Fleming   3:00 PM
  Fleming Sports Complex
  St. Lawrence (K) *   Seneca   3:15 PM
  Newnham Campus
  Humber *   Sheridan   3:30 PM
  Trafalgar
  St. Clair   Mohawk   4:00 PM
  Redeemer Outdoor Field
  Lambton   Niagara   4:00 PM
  Youngs Sportsplex
 
October
Sun. 1 Cambrian *   Conestoga   2:00 PM
  Budd Park Field #1
  Centennial *   Fleming   3:00 PM
  Fleming Sports Complex
Tue. 3 Sheridan *   U of T Mississauga   4:30 PM
  South Field
  Niagara *   Mohawk   8:00 PM
  Redeemer Outdoor Field
Wed. 4 Conestoga *   Humber   6:30 PM
  Soccer Centre
  Fleming *   St. Lawrence (K)   8:00 PM
  John Machin Soccer Park
  Durham *   Seneca   8:15 PM
  Newnham Campus
Thu. 5 Lambton *   Redeemer   8:00 PM
  North Field
Fri. 6 George Brown *   Cambrian   8:00 PM
  Campus Field
  Seneca *   St. Lawrence (K)   8:00 PM
  John Machin Soccer Park
  Durham *   Centennial   8:15 PM
  AWC - Colts Pitch (Progress)
Sat. 7 Fanshawe *   St. Clair   2:00 PM
  South Campus
  Fleming *   Algonquin   3:15 PM
  Thunder Yards
Tue. 10 Conestoga *   Sheridan   4:30 PM
  Trafalgar
  U of T Mississauga *   Cambrian   6:30 PM
  Campus Field
Wed. 11 George Brown *   Humber   4:30 PM
  Soccer Centre
  St. Clair *   Lambton   5:00 PM
  Main Campus
  Fanshawe *   Niagara   6:00 PM
  Youngs Sportsplex
  Redeemer *   Mohawk   8:00 PM
  Redeemer Outdoor Field
Fri. 13 St. Lawrence (K) *   Durham   8:15 PM
  Vaso's Field
  Sheridan   George Brown   8:30 PM
  Esther Shiner Stadium
Sat. 14 Seneca *   Fleming   1:00 PM
  Fleming Sports Complex
  U of T Mississauga *   Conestoga   2:00 PM
  Budd Park Field #1
  Mohawk *   Fanshawe   2:00 PM
  London Campus
  Redeemer *   Lambton   3:00 PM
  Main Campus
  Centennial *   Algonquin   3:15 PM
  Thunder Yards
  St. Clair *   Niagara   4:00 PM
  Youngs Sportsplex
Sun. 15 Cambrian *   Humber   2:00 PM
  Soccer Centre
  Centennial *   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  John Machin Soccer Park
  Seneca *   Algonquin   3:15 PM
  Thunder Yards
Tue. 17 George Brown *   U of T Mississauga   4:30 PM
  South Field
Wed. 18 St. Clair *   Fanshawe   4:00 PM
  London Campus
  Sheridan   Humber   4:30 PM
  Soccer Centre
  Redeemer *   Niagara   6:00 PM
  Youngs Sportsplex
  Durham *   Fleming   8:00 PM
  Fleming Sports Complex
  Seneca   Centennial   8:15 PM
  AWC - Colts Pitch (Progress)
* Conference